Summertime Suites #49
| WiFi Wi-Fi | Swimmingpool Udendørs pool | Fitness/Motionscenter Fitnesscenter |
| Aktiviteter Golfbane Ridning Fiskeri Cykling | Børnevenlig Spillerum | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Med udsigt over søen ligger Summertime Suites #49 omkring 3 km fra Cayman Turtle Centre. Der er et fuldt udstyret køkken og 1 badeværelser.
Det tager ca. 25 minutters gåtur for at nå Morgans Harbour. Gæster kan nå West Bay's centrum inden for 10 minutters gang. Summertime Suites #49 tilbyder nærhed til Calypso Grill, der serverer de fineste amerikanske delikatesser i nabolaget. Cayman Motor Museum ligger ved siden af villaen.
Et køleskab og en ovn findes også i køkkenet. Den nærmeste lufthavn er Grand Cayman Island, 5 km fra denne indkvartering. De udendørs aktiviteter omfatter ridning, cykling og fiskeri.
- Lokale seværdigheder
- Governors Square4236 km
- Seven Mile Beach3274 km
- Governors Beach4091 km
- Public Beach3206 km
- North Sound Club Golf Course4431 km
- Lufthavne
- Grand Cayman Island Lufthavn12 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
Måltider og drinks
- Tørretumbler
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Have
- Fitnesscenter
- Vandsport
- Ridning
- Cykling
- Golfbane
- Fiskeri
På værelset
- Klimaanlæg
- Varme
- Patio
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Strygeservice
- Vaskemaskine
- Gratis toiletartikler
- CD-afspiller
- Spillerum
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor langt ligger Grand Cayman Island fra Summertime Suites #49 villa?
Der er 5 km mellem Grand Cayman Island og Summertime Suites #49 villa. - ❓
Hvor meget koster det at booke Summertime Suites #49 villa?
Den gennemsnitlige pris i Summertime Suites #49 villa er 229$. Kontakt overnatningsstedet for specifikke oplysninger. - ❓
Hvilke betalingsmetoder understøtter Summertime Suites #49 villa?
Summertime Suites #49 villa accepterer betalingsmetoder som American Express, Opdage og Diners Club.